Діяльність управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради

Робота управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, педагогічних колективів навчальних закладів міста спрямована на практичну реалізацію завдань щодо забезпечення продовження переходу на новий зміст і структуру навчання, організаційно-методичного супроводу профільного навчання, запровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, пов’язаних з новими можливостями особистісно-орієнтованого навчання та виконання основних положень Національної доктрини розвитку освіти України.
На сучасному етапі система освіти міста Олександрії, з огляду на нові потреби суспільства, забезпечує якісний рівень загальноосвітньої, професійної підготовки особистості, здатної реалізуватися в суспільстві. Система освіти Олександрії має багатофункціональну структуру, до складу якої входять 37 установ освіти.
/Files/images/30.08.2012н.р..jpgРозвиток дошкільної освіти є одним із пріоритетних напрямків діяльності управління освіти, молоді та спорту. Понад 3100 дітей віком від 1,5 до 6-ти років мають реальні можливості розвивати свої розумові здібності, творчий потенціал, індивідуальні схильності у 17-ти дошкільних навчальних закладах міста та 4 дошкільних підрозділах НВК.
Охоплення дітей віком від 1 до 6 (7) років усіма формами дошкільної освіти в місті становить 70 %.
Для задоволення потреб дітей в місті працює 12 закладів з групами загального розвитку, 3 заклади з групами компенсуючого типу, санаторний ДНЗ № 16 для дітей з малими та згасаючими формами туберкульозу, КДНЗ "Спеціальний дитячий будинок" для дітей з порушенням інтелекту. У ДНЗ №№ 2, 14, 39, 42, 43 відкриті підготовчі групи для дітей, яким станом на 1 вересня не виповнилося 6 років.
З метою більш якісної підготовки до школи ДНЗ будуть продовжувати працювати за програмою розвитку дітей старшого дошкілького віку «Впевнений старт» та Базовим компонентом дошкільної освіти.
/Files/images/30.08.2012н.р.о.jpgПоказник охоплення дітей 5-ти річного віку всіма формами дошкільної освіти становить 100%.
Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 25 задіяний у дослідно-експериментальній роботі регіонального рівня з проблеми «Формування творчих здібностей у старших дошкільників у процесі їх художньо-естетичної діяльності» за програмою «Впевнений старт» (2011-2016 рр.). В рамках експерименту заклад поглиблено працює над розділом «Художньо-естетичний розвиток», який забезпечується в образотворчій, музичній та театралізованій діяльності старших дошкільників.
Розвитку обдарованості дітей приділяється значна увага. У дошкільних навчальних закладах працюють 104 гуртки для дітей різного віку (діти 5 річного віку задіяні всі), які відвідують 1600 дітей – 51 % від загальної кількості вихованців ДНЗ.
З метою розкриття творчого потенціалу дітей, їх таланту традиційно 1 червня проводиться міський фестиваль дитячої творчості «Першоцвіт» для дітей дошкільного віку.
Рівень видатків на одну групу на рік становить 281,9 тис. грн.
Рівень видатків на одного вихованця на рік становить 11,0 тис. грн.
Для проведення капітального ремонту будівель, зокрема їх дахів, систем комунікацій за звітний період з фонду розвитку місцевого бюджету профінансовано 365,8 тис. грн. (капітальний ремонт мережі опалення ДНЗ № 20, капітальний ремонт каналізаційної мережі ДНЗ № 21, капітальний ремонт фасаду ДНЗ № 39, капітальний ремонт рулонної покрівлі ДНЗ № 42).
Для забезпечення дошкільних навчальних закладів сучасним обладнанням, меблями, іграшками, інвентарем та іншим залучено позабюджетних коштів на суму 567,55 тис. грн.
Всі дошкільні навчальні заклади підключені до інтернетної мережі, мають сайти та електронну адресу.
/Files/images/30.08.2012н.р.п.jpg17 загальноосвітніх навчальних закладах міста Олександрії навчається 7441 учень. У 8 навчальних закладах міста запроваджено профільне навчання з таких профілів, як: природничо-математичний, філологічний, історико-правознавчий, технологічний. Крім цього поглиблено вивчаються українська, англійська, німецька мови, математика, фізика, біологія, інформатика, трудове навчання, правознавство та історія у 8-9 класах.
Всього в 2011-2012 н.р. в 11-х класах навчався 521 учень. Всі отримали атестат про повну загальну середню освіту. 20 випускників нагороджено золотою медаллю «За особливі успіхи у навчанні», 12 – отримало срібну медаль «За успіхи у навчанні».
У 9-х класах навчався 861 учень. 25 випускників отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою.
Про якість освіти, яку отримують наші випускники свідчить результат вступу до ВНЗ. В цьому році 92,6 % випускників стали студентами вишів.
/Files/images/учитель року.jpgКожного року педагогічні працівники міста показують свою майстерність у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року». У 2012 році Жуган Оксана Юріївна, вчитель української мови та літератури, Полатайко Ірина Володимирівна, вчитель англійської мови НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» та Лоцман Віталій Олександрович, учитель фізичної культури НВО «Олександрійська гімназія ім. Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ст. – школа мистецтв» стали лауреатами, Богачова Ірина Вікторівна, учитель біології НВК «ЗНЗ І-ІІІст. № 12 - ДНЗ», учасником обласного етапу конкурсу.
За сумлінну працю та професійну майстерність Флоря Віталій Вікторович – отримав звання «Олександрієць року – 2012» у номінації «Керівник року», Лобунська Олена Анатоліївна удостоєна звання «Олександрієць року – 2012» у номінації «Талант року» у сфері «Освіта», стала переможцем у Всеукраїнському конкурсі «Директор ХХІ століття» у номінації «Управління персоналом».
Про успішну роботу педагогічних працівників міста говорять результати Всеукраїнських учнівських олімпіад.
У 2011-2012н.р. міський етап Всеукраїнських учнівських олімпіад проводився з 20-и навчальних предметів.
У міському етапі олімпіад взяло участь 1536 учнів, з них 458 призерів. В обласних олімпіадах взяло участь 252 переможця міських олімпіад, 158 з них стали призерами, що становить 63 % від загальної кількості учасників.
Серед регіонів Кіровоградської області Олександрія стоїть на другому місці.
Серед призерів обласних олімпіад учні загальноосвітніх навчальних закладів 8, 9, 10, НВК «ЗНЗ І-ІІІст. № 12 – ДНЗ», НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. № 19-ДНЗ «Лісова казка», ОНВК, НВО «Олександрійська гімназія ім. Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ст. – школа мистецтв», Олександрійського колегіуму, Ліцею інформаційних технологій. Частка призерів серед учнів закладів нового типу становить 85,4 %.
Учасниками ІУ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стало 33 учня, з них 16 призерів. Особливі слова заслуговує команда учнів-учасників Всеукраїнської олімпіади з інформатики. Команда від Кіровоградської області складалася виключно з 13 учнів ЛІТ, 10 з яких вибороли призові місця, а учень 11 класу Нагін Сергій став абсолютним переможцем. Особливі слова хочу сказати про команду учнів ЛІТ. 3 учасники відбіркових змагань стали учасниками Міжнародної олімпіади з інформатики, яка відбудеться в Італії у вересні 2012 року. А всього команда від України налічує 4 чоловіка.
У 2011/2012 навчальному році за ініціативи Міністерства освіти і науки України вперше проведено Всеукраїнську акцію «Дай руку, першокласнику!», метою якої є створення належних умов для навчання майбутніх першокласників.
У 2012-2013 навчальному році вперше за парти сядуть 847 першокласників у 36 класах. Для них у класних кімнатах проведені поточні ремонти, облаштовано ігрові куточки та ігрові кімнати, де наявні розвиваючі ігри, книги, іграшки, планшети для малювання, створено кімнати відпочинку. З метою створення сприятливих умов для навчання шестирічок під час адаптаційного періоду забезпечено «парти для батьків». Вжито заходи щодо забезпечення належних умов для функціонування шкільних їдалень на 100%.
З 1 вересня 2013 року планується впровадження навчального предмета «Сходинки до інформатики».
/Files/images/нові стандарти.jpgУ зв'язку з введенням нового Державного стандарту початкової освіти з 7 серпня проходила Всеукраїнська акція «Нові стандарти-нова школа». 9 серпня 2012 року делегація управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради у складі Димкової Л.М., начальника управління освіти, молоді та спорту, Аннікової О.М., директора науково-методичного центру та Коваленко Г.М., голови профспілкового комітету відвідала своїх колег в м. Золотоноші Черкаської області.
В ході візиту була вивчена робота відділу освіти, методичного кабінету та навчальних закладів, підпорядкованих відділу освіти Золотоніської міської ради, обговорено основні питання функціонування освітньої галузі міста.
Адміністрація відділу освіти презентувала досвід з питань впровадження нового державного стандарту початкової освіти та готовність навчальних закладів до нового 2012-2013 навчального року.
У методичному кабінеті ознайомилися з напрацюваннями закладів освіти, педагогів-дошкільників з питань впровадження в дошкільних навчальних закладах програми «Впевнений старт», позитивним педагогічним досвідом вчителів початкових класів та вивчили умови для доступної та якісної освіти.
Протягом дня були відвідані такі навчальні заклади:
- Золотоніська спеціалізована школа № 2 інформаційних технологій;
- Золотоніська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів;
- дошкільний навчальний заклад «Ялинка».
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», міської програми оздоровлення і відпочинку дітей, молоді та сімей з дітьми на 2007-2013 роки інших нормативних документів з травня в місті розпочалася оздоровча кампанія.
Влітку 2012 року охоплено різними формами відпочинку – 3327 дітей, 51,3% від загальної кількості дітей від 7 років. У 17 пришкільних таборах відпочинку відпочило 2716 дітей (42%), з них 457 дітей пільгових категорій.
З метою охоплення відпочинком максимальної кількості дітей у пришкільних таборах був проведений проектний тиждень «Я у Світі» для 2-4 класів та «Гармонія інтелекту та здоров’я” для учнів 5-8 та 10 класів. Це сприяло збільшенню профільних загонів нових напрямків, участі дітей в науково-дослідній роботі, туристичних походах тощо. До роботи з дітьми були залучені працівники ЦДЮТ та БДЮТ.
У стаціонарних таборах «Дружба», «Бригантина», «Молода гвардія», «Артек» оздоровлено 180 дітей, з них 82 дитини пільгових категорій. За залучені кошти оздоровлено 343 вихованці ДЮСШ № 2 та 38 вихованців БДЮТ.
Позашкільна освіта міста складається з: Будинку дитячої та юнацької творчості, Центру дитячої та юнацької творчості імені О.Шакала та Дитячо-юнацької спортивної школи.
/Files/images/керівник гуртка-методист.jpgУ позашкільних навчальних закладах здійснюється послідовна робота щодо вдосконалення системи кадрового забезпечення. Мають звання «Керівник гуртка – методист» керівник фотоклубу «Колорит» Будинку дитячої та юнацької творчості Бабійчук Тетяна Андріївна, керівник зразкового художнього хореографічного колективу „Усмішка” ЦДЮТ ім.О.Шакала Черкаська Віта Григорівна та заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Мажаєв Юрій Володимирович.
У позашкільних навчальних закладах здійснюється послідовна робота щодо вдосконалення системи кадрового забезпечення. Мають звання «Керівник гуртка – методист» керівник фотоклубу «Колорит» Будинку дитячої та юнацької творчості Бабійчук Тетяна Андріївна, керівник зразкового художнього хореографічного колективу „Усмішка” ЦДЮТ ім.О.Шакала Черкаська Віта Григорівна та заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Мажаєв Юрій Володимирович.
/Files/images/МАН.jpgВихованці БДЮТ систематично беруть участь у ІІ (обласному) та ІІІ (Всеукраїнському) конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учні-члени Малої академії наук України, вихованці дитячого конструкторського бюро (гуртка «Основи технічної творчості» БДЮТ), керівником якого є заступник директора з навчально-виховної роботи Ліцею інформаційних технологій, керівник міського наукового товариства учнів - Піскова Світлана Вікторівна.
/Files/images/інтел-еко.jpgВихованці гуртка «Основи технічної творчості» підготували і захистили роботи на обласних, Всеукраїнських та Міжнародному конкурсах-захистах, науково-практичних конференціях, телевізійних проектах. Лучко Ігор (учень НВК «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа») та Гришина Марина (учениця Ліцею інформаційних технологій) визнані «Винахідниками року – 2012» на Україні, посіли призові місця на Всеукраїнському конкурсі «Intel-EKO – 2012», а Лучко Ігор був учасником міжнародного конкурсу «Intel – ISE – 2012» в м. Хьюстон США.
/Files/images/Черевашко Даніїл.jpgЧеревашко Даніїл (учень Ліцею інформаційних технологій) з науково-дослідницькою роботою «Портативний фільтр для води» став переможцем ІІ-го (обласного) та ІІІ-го Всеукраїнського конкурсу-захисту робіт учнів-членів МАН України. Гуртківці пройшли в суперфінал Всеукраїнського конкурсу «Юнацький водний приз», стали призерами VІІ відкритої освітньо-наукової конференції юних астрономів «Через терени до зірок», переможцями телевізійного проекту «Інтелект UA».
/Files/images/30.08.2012н.р.ш.jpgДосягнення інших гуртківців:
- ІІІ місце у Чемпіонаті Кривбасу з авіамодельного спорту (керівник Чумак Володимир Іванович) .
- ІІ місце серед категорійних походів на І етапі Чемпіонату України з туристсько-спортивних походів серед учнівської молоді (керівник Мажаєв Юрій Володимирович).
- перемога в обласному конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді «Мій рідний край» зі звітом «Стежками козацької слави».
- І місце у відкритих змаганнях Кіровоградської області з альпінізму в класі «Малих Гір»
- ІІ місце у відкритих змаганнях області з альпінізму у зимовому класі «Заочні змагання».
- ІІ місце у Четвертому обласному відкритому Чемпіонаті області зі спортивних походів, присвяченому 67-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняний війні.
- І місце в обласному зльоті-конкурсі юних фотоаматорів (керівник Бабійчук Тетяна Андріївна).
У 2011-2012 навчальному році педагогічним колективом БДЮТ організовано позашкільну роботу в Олександрійській загальноосвітній школі – інтернат І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Працювали гуртки від Будинку дитячої та юнацької творчості: «Духовий оркестр», «Гурток початкового технічного моделювання», «Сувенір», «Бісероплетіння», секція «Волейболу».
Колектив БДЮТ щорічно організовує літні наметові табори у АР Крим на узбережжі Чорного моря.
Центр дитячої та юнацької творчості ім.О.Шакала працює в естетичному напрямку і має три відділення: хореографічне, мистецьке та декоративно-ужиткове. Результатом роботи у 2011-2012 навчальному році стали досягнення вихованців: 4 – переможця Всеукраїнських конкурсів, 17 - переможців обласних конкурсів та 16 переможців міських масових заходів.
За підсумками 2011-2012 навчального року, вихованці народного художнього колективу-студії «Художнє різьблення» Центру дитячої та юнацької творчості ім.О.Шакала (керівник Кудря Дмитро Володимирович) - Счастливий Анатолій, Кулініч Анатолій та Клепач Віталій стали переможцями XVІІ Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі та V Всеукраїнської виставки-фестивалю «Обдаровані діти України». У Всеукраїнському конкурсі «Таланти багатодітної родини» вихованець народного художнього колективу-студії «Художнє різьблення» Бізін Владислав виборов перемогу та отримав путівку до міжнародного дитячого центру «Артек».
В 2011-2012 навчальному році команда КВК ЦДЮТ «Ю.NET» (керівники команди Кошель Інна Григорівна та Никитюк Ірина Василівна), перемогла у півфіналі та увійшла до фіналу обласного чемпіонату шкільних команд КВК сезону 2011-2012 н.р.
Дитячо-юнацька спортивна школу № 2 має відділення баскетболу, велоспорту, кіокушинкай карате, гандболу, боксу, спортивної гімнастики, футболу, волейболу.
З метою підвищення якісної підготовки фізичної майстерності вихованців в ДЮСШ № 2 проводяться змагання з різних видів спорту, команди беруть участь у першостях міста, області та країни.
/Files/images/ДЮСШ.jpgАдміністрація ДЮСШ № 2 та тренерсько-викладацький склад робить ставку на пошук та відбір перспективних дітей для занять видами спорту, а в перспективі - направлення їх до училищ фізичної культури і спорту. Вихованець відділення велоспорту Замета Артем (тренер – Іванина В.П.), продовжує навчання в Республіканському вищому училищі фізичної культури м.Києва. Вихованки відділення волейболу (тренер Кулішкін В.Л.) - Добриця Марина, Бавольська Тетяна та Купрієнко Яна виступають за команди вищої ліги та суперліги. Вихованець відділення велоспорту: Замета Тарас являється кандидатом до резервного складу збірної команди України з велоспорту (шосе) та членом Молодіжної збірної України з велоспорту (шосе).
Протягом 2011-2012 навчального року вихованці ДЮСШ № 2 брали участь у 85-ти змаганнях різних рівнів і досягли певних результатів. У Чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате (у розділах „куміте”, „ката” серед кадетів 1995-1996 року народження) у м. Вроцлав (Польща) стали переможцями: Слинько Максим - ІІ місце, Пальцев Владислав – ІІ місце, Друзенко Ірина – V місце.
За підсумками навчального року 11 вихованців виконали нормативи кандидатів у майстри спорту (4 КМС з велоспорту, 4 КМС з кіокушинкай карате, 3 КМС з боксу).
Навчальні заклади міста Олександрії на 100% забезпечені доступом до послуг мережі «Інтернет», мають офіційні сайти навчальних закладів.
Управління освіти, молоді та спорту знаходиться у постійному пошуку таких інноваційних технологій та підходів, які відкриють нові можливості для навчання, спілкування.
Кiлькiсть переглядiв: 3032